Belka
Poniedziałek, 4 Maja 2026   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Kibice z Anglii i Hiszpanii jadą przez Przemyśl na...

Data dodania: 2018-05-25
W sobotę na Stadionie Olimpijskim w Kijowie rozegrany zostanie finał Ligi Mistrzów. Real Madryt zagra z Liverpoolem. Niektórzy kibice z Hiszpanii i ... więcej »
 
 

Święto Bieszczadzkiego Oddziału Straży...

Data dodania: 2018-05-25
27 lat temu powstała Straż Graniczna. Z okazji tej rocznicy uroczystości odbyły się w Kalwarii Pacławskiej oraz w Rynku w Przemyślu. Wa&#... więcej »
 
 

Tak kiedyś wyglądały wakacje w Bieszczadach...

Data dodania: 2018-05-24
"A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady..?" Kto z nas nie ma takiej myśli od czasu do czasu? A jak Bieszczady wyglądały kiedyś?... więcej »
 
 

Dzień Nauki w Państwowej Wyższej Szkole...

Data dodania: 2018-05-24
W czwartek odbył się Dzień Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. więcej »
 
 

To były hity późnego PRL-u i początku lat...

Data dodania: 2018-05-23
Późne lata 80 XX wieku, czyli końcówka PRL-u i początek lat 90. to czas, który wielu z nas doskonale pamięta. Do sklepów nie... więcej »
 
 

Hity późnego PRL-u i początku lat 90. Poznajecie...

Data dodania: 2018-05-23
Meble, radiomagnetofony, sprzęt turystyczny czy pierwsze komputery. Późne lata 80. XX wieku, czyli końcówka PRL-u i początek lat 90. nie k... więcej »
 
 

Dzień Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej...

Data dodania: 2018-05-22
We wtorek odbył się Dzień Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Podczas uroczystego apelu wręc... więcej »
 
 

Redyk Karpacki, czyli tradycyjny spęd owiec. Tak...

Data dodania: 2018-05-21
Tradycyjny spęd owiec, koncerty z muzyką pogranicza, tradycyjne „mieszanie” owiec oraz poświęcenie wody, drewna, zapalenie watry i degustacj... więcej »
 
 

Klasa A Przemyśl. Czuwaj Przemyśl pokonał LKS...

Data dodania: 2018-05-19
Czuwaj pokonał w sobotę u siebie LKS Nakło i cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. „Harcerze&rdquo... więcej »
 
 

Arcybiskup Adam Szal udzielił święceń...

Data dodania: 2018-05-19
W sobotę w bazylice archikatedralnej w Przemyślu, abp Adam Szal udzielił święceń prezbiteratu 19 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego... więcej »
 


Strona: 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 z 278
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
przeworski

Powiat przeworski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Przeworsku. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Wchodzą w niego gminy: Przeworsk (gmina miejska), Kańczuga, Sieniawa, Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Przeworsk (gmina wiejska), Tryńcza Zarzecze.

Powiat zaprasza na swoje ziemie licznymi miejscami wartym odwiedzenia. Dla miłośników spędzania wolnego czasu wśród zieleni czekają dwa rezerwaty przyrody: Husówka i Lupa, a także pomniki przyrody. Na trasie szlaku architektury drewnianej zobaczymy gotycki kościół i zabytkowe cerkwie. Znajduje się tu także najdłuższy w Europie tunel kolie wąskotorowej. Obejmuje ona trasę z Przeworska do Dynowa.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola